Jak vznikaly publikace a web Earthsave

Vážení přátelé,
 
Pokud Vám nestačí informacwe o tomto webu, máme tady pro Vás přednášku pro zajímavost o tom, jak vznikal tento web, a jak vznikaly různé publikace o Albedoru a o kontaktérské činnosti Robina Hronka, který větščinu materiálu sím napsal na základě svých zážitků, nebo toho, co jsme Vám jeho pomocí chtěli sdělit. 
 
Celý tento kontakt je užitečný i tehdfy, kdyby se opravdu jednalo jen o fikci, nicvméně vznik této nové verze je zajímavý tím, že se Robin Hronek snaží veškeré své spisy dohledat a použít. Nemá zatím smysl zde vytvářet sekci pro zajímavosti, takže se na ně můžeme podívat v této přednášce. 
 
Většina materiálů se bohužel nedochovala, protože byla napsána ještě v době, kdy Robin Hronek neměl počítač, takže tyto materiály byly psány na stroji a uskladněny jsou ve sklepě. Způsob uskladnění s nimi udělal krátký proces, neboť byly uloženy do šanonu, který je spolu s jinými věcmi uložen do krtabice od mikrovlnné trouby. To by nebylo tak hrozné, jako spíše skutečnost, že sklep, kam byly spisy uloženy je vlhký a špinavý. Díkyx tomu je nemá smysl hladat a digitalizovat je pro použití na tomto webu. Mohou totiž být plesnivé. 
 
Pro pochopení celé problematiky kontaktu s námi, byť z jeho osobního pohledu, je to škoda, protože některé věci o tom, jak se k němu naěši vyslanci u nás chovají, lze použít k tomu, jak byste se vy měli mezi sebou k sobě chovat. Situace tam byly popsány formou povídek a dokonce i ve formě divadelních, či filmových scénářů. Jakmile Robin Hronek začal používat počítač, dá se ledacos najít a použít.
 
Vyhledávání spisů, a jejich restaurování a použití na tomto webu Vám může připomínat restaurátorské a objevitelské práce protagonistů Divadla Járy Cimrmana, kteří před uvedením vlastní divadelní hry, jejímž autorem je údajně Jára Cimrman, proběhné přednáška o tom, jak hra vznikla. My jsme se rozhodli postupovat podobně, a takovou přednášku o tom, jak vzniklo vše, co si lze o Albedoru přečíst, zde sepsali, abyste věděli jak vzniká třeba obsah tohoto webu. Výše uvedené ztracené materiály probírat nemůžeme, protože se nedochovaly, takže nám hodně věcí padá pod stůl. Co však na stole zůstalo, jsou všechny spisy, které tvořily původní verze webu o nás a různé materiály, které však také musíme přebrat. Co mají ztracené a dochované spisy společného je skutečnost, že zachycují naší reakci na aktuální dění v životě Robina Hronka, což se děje dodnes a někdy to odvádí sdílení poselství špatným směrem. To je na příklad Robinhelp.
 
Z těchto osobních projektů pro život Robina Hronka a jeho manželky se tehdy počítalo s tím, žwe Robin Hronek a jeho bývalá pozemská manželka budou mít rodinu. Už tehdy začínalo být vše drahé, a tak jsme pro něj vytvořili projekt s názvem Nezávislý dům. Jedna naše kolegyně a nejbližší kamarádka Robina Hronka - Beferly Skoitová pořídila nedaleko Mukařova jako chalupu starý vodní mlýn. Mechasnika vodního mlýna měšla sloužit k výrobě elektřiny. Vodu měla zajišťovat studna. Pokud by elektrické vytápění objektu, který bylo nutno restaurovat a adaptovat, nestačilo, byly spodní i horní místnosti situovány tak aby celý objekt vytápěšl komín, který se hodně zařál po zatopení v krbu. Krb se nacházel ve hlavní světnici, která je řešena jako obývací kuchyň. 
 
Mlýnice pod celým domkem sloužila jako strojovna pro výrobu elektřiny. Vedle elektrického generátoru, akumulátorů a stabilizátoru napětí tam také je pohon vodního čewrpadla na vodu ze studny a záložní generátor. Toto vše mělo ušetřit náklady za nájem, vodu a elektřinu. Pro velké návštěvy, spojkené s večírky zde bylo použito několik zajímavých vynálezů, jakými bylo zařízení na otáčení masa při pečení na ohni, i když je lepší běžný zahradní grill a držák na sudy v náhonu, který zajišťoval chlazená piva ve viodě, čímž vznikl zahradní výčep. Vnitřní je zabudován do kuchyňské linky.
 
I když se Robin Hronek rozvedl, objekt je s veškerým vybavením a zařízením používán k rekreačním účelům ve větším počtu těch z nás, ktečí jsou nejbližšími přáteli Robina Hronka. Součátí takových rekreací jsou večírky, kterým se říká Kalby. Občas se takto kolerktivně tráví Vánoce, nebo Sylvestr či Nový rok.
 
Podobný přístup měly i jiné nejbližší kamarádky Robina Hronka z našeho světa, které uplatnily svoje technické nadání a jiné vlastnosti na řešení problému s tím, jak by si měl Robin Hronek najít partnerku. Task vzniklo GRS 2000. Protože však řešily problém podle oborů ve kterých vynikaly, moc to nefunguje. Tento problém trvá dodnes u projektu Robinhelp společnosti PCA Praha, kde by stačilo se na to podívat a pokusit se o spolupráci podle návodu. Dalo nám to moc práce, než abyste to ignorovali a hlavně ignorovaly.
 
Ne vše, co je napsáno na počítači je použito na tomto webu. Důvodem je skutečnost že původní texty vznikaly před 15 lety, a počítalo se tehdy na příklad s tím, že konec světa nastane v roce 2012, nebo 2014 srážkou komety se Zemí. Ti z Vád, ktečí se zehdejším poselstvím od násd, které je stále aktuální, hodlali řídit, měli být zachráněni formou evakuace na novou Zemi. To je na příklad projekt Archa 2, který se takto zaměřoval na nižší střední třídu všech lidí na světě. I když tehdy nebyla možnost něco konkrétně dělat v rámci naučit se být jako my, organizovaná pomoc zdravotně postiženým tu už byla, ale ne s rozšířením o péči formou soužitá.
 
Dnes již pro zajímavost se na prezentaci projektu Archa 2 můžete podívat na https://mujweb.cz/robinx/ufo/webs/archa2/index.htm. Je to už jen zajímavost díky uvedení roku, kdy má nastat konec světa, přičemž uvedený termín jest minulostí, takže se jedná o nostalgickou vzpomínku. Pokud bude prtezentace přernesena sem s takovou úpravou že bude konec světa brzy a kdykoli může nastat, bude původní web smazán. Zatím se tam můžete podívat pro zajímavost.
 
Materiály jsou neustále hledány, revidovány a tady se mohou objevit, Takto  probíhá tvorba prezentace kontaktu s námi. Nyní jsou natáčena i videa. 
 
Děkujeme za pozornost.
 
 
 
 

 

Kontakt

Earthsave Praha robinhronek@gmail.com